Ranking saun

Rosnące zainteresowanie saunami domowymi sprawiło, że na rynku pojawiło się wiele konkurencyjnych produktów. Poza klasycznymi saunami suchymi, można zdecydować się na nowoczesną saunę infrared. Zakup gotowego rozwiązania jest najłatwiejszą opcją na domowy relaks. Wystarczy dysponować wystarczającą ilością środków oraz odpowiednim miejscem w łazience, piwnicy lub na poddaszu. Jak wybrać idealną saunę spośród wielu podobnych urządzeń? Warto zdecydować się na zakup produktu, który zatwierdza sprawdzony producent saun. Sprawdź co musi mieć każda dobra sauna!

Najlepsze sauny 2021

1. Home&Garden

Infrared Ea1R Gh (495824)

Specyfikacja:
Wymiary - 90x90x190cm
Moc - 4x300 W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 1-osobowa

2. Ideal Spa

Sauna Infrared S2

Specyfikacja:
Wymiary - 120x120x190cm
Moc - 1600 W
Materiał - drewno
Wielkość - 2-osobowa

3. Metalowiec

Sauna Sucha Fińska F5 

Specyfikacja:
Wymiary - 200x208 cm
Moc - 8000 W
Materiał - drewno
Wielkość - 5-osobowa

4. Metalowiec

Sauna Infrared S4

Specyfikacja:
Wymiary - 175x135x190cm
Moc - 2100 W
Materiał - drewno
Wielkość - 4-osobowa

5. Metalowiec

 Sauna Sucha Fińska F4

Specyfikacja:
Wymiary - 175x200x200cm
Moc - 4500 W
Materiał - drewno
Wielkość - 4-osobowa

6. Home&Garden

Sauna Infrared Ea3R

Specyfikacja:
Wymiary - 150x120x190cm
Moc - 6x300 W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 1-osobowa

7. Home&Garden

Sauna Fińska Z Piecem Ea5 

Specyfikacja:
Wymiary - 200x200x200cm
Moc - 9000 W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 6-osobowa

8. Sanotechnik

Sauna Na Podczerwień 60615

Specyfikacja:
Wymiary - 120x120x190cm
Moc - 1200W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 2-osobowa

9. Haakala

Sauna Tuoni I Quartz

Specyfikacja:
Wymiary - 90x105x190cm
Moc - 1200 W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 1-osobowa

10. Metalowiec

Sauna InfraRed T4

Specyfikacja:
Wymiary - 175x135x190cm
Moc - 1920 W
Materiał - jodła kanadyjska
Wielkość - 4-osobowa

1. Infrared Ea1R Gh (495824) - Home&Garden

Dobra i atrakcyjnie wyglądająca sauna Ea1R jest przeznaczona do użytku przez jedną osobę. Wykorzystanie promienników (kwarcowych, ceramicznych lub węglowych) do zwiększania temperatury ciała sprawia, że nie trzeba się martwić odpowiednią wentylacją. W saunach infrared nie wykorzystuje się pary ani wody. Sauna nie sprawia również żadnych problemów z konserwacją. Zarówno obudowa jak i wnętrze wykończone zostało solidnym drewnem jodły kanadyjskiej. Do jej zasilania wystarczy podpięcie do źródła prądu o napięciu 230V, czyli klasycznego gniazdka. Dla bezpieczeństwa zamontowano specjalny wyłącznik, dzięki któremu sauna nie będzie funkcjonować dłużej niż 60 minut - najdłuższy sugerowany czas jednej sesji. Aby ograniczyć ryzyko poparzenia, promienniki zasłonięte są drewnianymi kratami. Kusząca cena nie przekracza 3499zł.

2. Sauna Infrared S2 - Ideal Spa

Ciesząca się wieloma pozytywnymi opiniami sauna Infrared S2 to świetny wybór w świetnej cenie (około 3999zł). Spośród konkurencji wyróżnia ją szybki czas nagrzewania, jedynie kilkanaście minut. Do jej zasilania wykorzystuje się zwykłe gniazdko z napięciem 230V. Zamiast klasycznego pieca, w jej wnętrzu znajdują się promienniki, co czyni ją sauną infrared. W jej wyposażeniu znajduje się również wiele udogodnień zwiększających komfort użytkowania, między innymi odtwarzacz płyt CD, jonizator oraz koloroterapia - zmienne oświetlenie LED.  Sauna na promienie podczerwone dobrze sprawdza się w spalaniu dodatkowych kalorii. To również sauna, z której skorzystać mogą wszystkie grupy wiekowe bez ryzyka dla zdrowia. Regularne przebywanie w saunie infrared wpływa pozytywnie na ciało, polepszając jednocześnie samopoczucie. 

3. Sauna Sucha Fińska F5 - Metalowiec

Pojemna, pięcioosobowa sauna fińska F5 to najlepszy wybór w swojej kategorii. Warunki możliwe do osiągnięcia dzięki potężnemu piecowi zadowolą nawet najbardziej wymagających amatorów saunowania. Wykorzystywana od pokoleń metoda podgrzewania kamieni została zmodernizowana poprzez wykorzystanie elektronicznego regulatora. Szczęśliwi posiadacze mogą dowolnie  kontrolować pożądaną temperaturę pracy. Ze względu na ekstremalne warunki (nawet do 95 stopni Celsjusza wewnątrz) nie należy jednak korzystać z tego rodzaju sauny dłużej niż kilkanaście minut. 

Dlaczego warto kupić własną saunę?

Dostęp do dobroczynnych właściwości sauny ułatwia zrelaksowanie się na własnych warunkach. To również duża oszczędność czasu, który trzeba by było poświęcić na dojechanie do sauny publicznej. Zakup prywatnej sauny do domu nie wymaga dużego zaangażowania ze strony klienta. Zdecydowanie się na kupno gotowego urządzenia to bardzo proste rozwiązanie. Sauny domowe są również łatwiejsze w obsłudze niż sauny ogrodowe. Wbrew pozorom nie pobierają dużo energii, a ilość zajmowanego miejsca jest naprawdę niewielka w stosunku do otrzymywanych korzyści. Wybranie idealnego produktu również nie stanowi problemu - przeglądając oferty sauny producent z wysokiej półki będzie wystarczającym wyznacznikiem jakości.

Jakie są rodzaje saun domowych?

Rozważając zakup sauny do domu, konieczne jest wybranie idealnego dla siebie rodzaju. Wśród rozwiązań oferowanych przez różnych producentów znajduje się między innymi sauna sucha, mokra, parowa, solna oraz biosauna. Wyjątkowym rodzajem jest sauna infrared, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone do ogrzewania organizmu, a nie powietrza wokół niego. Kompromisem okazują się być sauny kombi, które są dwukrotnie większe, ale oferują za to dwa rodzaje saunowania do wyboru – szczelne kabiny są od siebie oddzielone, jednak całość nadal tworzy jedną konstrukcję.